Opereta Srdce v rákosí je dějově zasazena do 30.let minulého století a patří k nejhranějším operetám Jaroslava Jankovce, který byl velmi všestranný muzikant, výborný skladatel a neuvěřitelný „bonviván a srandista“. Po celý svůj život měl optimistickou povahu, tíhl proto k písničkám veselým a totéž vyžadoval od svých kamarádů a kolegů, kterým své melodie dával k otextování. Jaroslav Jankovec se narodil 26.dubna 1896 ve škole v Malenicích nad Volyňkou. Jeho tatínek, velice zanícený vlastenec a vesnický muzikant zde působil jako pan řídící učitel. Byl to on, který svému synovi od mládí předával své zkušenosti a dal mu tím tu nejlepší životní hudební školu. Naučil ho hrát na všechny dostupné hudební nástroje, bral ho do své kapely, která hrávala na vesnických zábavách, svatbách, poutích i na pohřbech.
Srdce v rákosí je vlastně již nefungující parník SRDCE, kotvící v rákosí. Na něm provozuje svou restauraci pan Sumec se svou manželkou. Parník funguje také jako hotel, protože jsou zde ubytovaní hosté jako např. Advokátní koncipient  Dr. Jan Čičelín, jeho přítel trenér Petr Horský, profesorka Bibiana Jezevčíková a její svěřenkyně nezdárná studentka Emilie Konečná. Na parník nečekaně přijíždí advokát Dr. Masopust se „svou“ chotí Jarmilou.
Jak každý správný divák operetek již určitě ví, vše se příjezdem paní Jarmily začíná pořádně zamotávat. A když se k tomu všemu přidá „vdavekchtivost“ slečny Emilky, touha doktora Masopusta po profesorce Bibianě a hlavně nezřízený život hostinského Sumce, máme o zábavu vystaráno...
Můžeme vám slíbit, že samozřejmě, tak jako v každé správné operetě, se zápletka podaří rozuzlit, zamilované osoby se usmíří, písničky se dozpívají, vše dobře dopadne a divák i paní režisérka jsou spokojeni.

 Odehraná představení v roce 2009:

Premiéra: 10.října 2009 v Počátkách

Počátky, Pelhřimov, Nová Včelnice, Horní Cerekev 

 

tento projekt vznikl za finanční podpory kraje Vysočina


https://www.ajetodivadlo.webnode.cz/