Ostrov milování

Ostrov milování je operetou o dvou dějstvích podle libreta Karla Melíška a Jarky Mottla. Autor hudby je Josef Stelibský, který patří k předním skladatelům české předválečné operety. Je autorem velkého množství skladeb, jež byly uplatněny ve čtrnácti operetách a více než padesáti filmech. Používal v nich především formu tanečních písní v tehdejších dobových rytmech a stylech. Ostrov milování je nejznámější a stále velmi hraná Stelibského opereta a to nejen u ochotníků, ale ve svém repertoáru ji má i řada velkých kamenných divadelních, profesionálních scén. Melodie z ní patří k nejkrásnějším z prvorepublikové operetní tvorby.  

Děj operety je zasazen na palubu zaoceánského parníku, kde cestuje nudící se smetánka z celého světa za poznáním exotiky a povyražením. O zábavu se jim stará průvodce a zaměstnanec cestovní kanceláře Waldemar Botrys, který se miluje a hlavně hádá se svojí vyvolenou Karolínkou. Ta pracuje jako ošetřovatelka ocelářského magnáta a hypochondra milionáře Goldena cestujícímu ve společnosti své dcery Elisy a sestry Silvie. Jak už to ve správných „limonádách“ bývá, poklidná plavba se zvrtne v okamžiku, kdy do lodi narazí poštovní letadlo pilota Swena Hansena. Loď i letadlo se potápějí a cestující se jen tak tak zachraňují na ostrově, který domorodci nazývají ostrov Milování. Swen Hansen vezme pevně do svých rukou organizaci a život na ostrově, aniž by přitom bral v potaz urozený původ či milionová konta svých spolubydlících. Takže ruku k dílu musí přiložit jak magnát Golden, tak i „slavný“ Rádža z Išnapuru, ale i Silvie a rozmazlená Elisa.
Ačkoli je na ostrově plno práce i existenčních starostí, na lásku si čas udělá každý z přítomných.....
Vždyť jsme přece na OSTROVĚ MILOVÁNÍ.

Úžasnou atmosféru prvorepublikové operety doprovází živý orchestr hrající šlágry jako Tvůj bílý šátek, Kosí fox či Láska brány otevírá. Ale i mnoho dalších stejně půvabných, i když méně známých.

Láska brány otevírá, bez křídel dostaneš se do nebe,

láska nikdy neumírá, ráj byl pouští bez tebe.

Nám lidem stačí tak málo, jen mít někoho vroucně rád,

i slunce svatozář dát lidem na oltář

a v žáru tom své touhy hřát.

 

 Premiéra: 14.listopadu 2009

Reprízy: 15., 21., 22.11. 2009

 


https://www.ajetodivadlo.webnode.cz/