Anna v ringu

premiéra 24.září  2010

Marc Camoletti

 

 

francouzská komedie

 

 

Hráli:

Jana Hanzálková

Josef Krátký

Petra Křížová/Lucie Váňová

Jaroslav Vrábel

Pavlína Krátká

 

autorským dílem k této hře je:

scénografie a úprava textu: Pavlína Krátká

režie: Jana Kráslová

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena

 

 

             

Využili jsme příležitosti a do role svůdné milenky jsme obsadili hned dvě naše mladičké herečky a využili tak možnosti alternace této postavy. Musím říct, že obě děvčata svojí roli zvládla skvěle. Záznamy v kronice jsou toho jenom důkazem.

Francouzská komedie Anna v ringu ze současnosti autora Marca Camolettiho (1923 -2003) měla premiéru 24.září 2010 v Počátkách. Francouzský dramatik Marc Camoletti, který se narodil v Ženevě, patří k velmi známým a oblíbeným dramatikům ve Francii. Jeho divadelní kariéra začala v roce 1958, kdy byly v Paříži uvedeny dokonce tři jeho hry souběžně. Všechny jeho hry (např. Létající snoubenky, A do pyžam, Na správné adrese, Dva na kanapi) byly velmi úspěšné. Některé z nich se dočkaly filmové podoby. Marc Camoletti byl za svou tvorbu vyznamenán řadou cen a jeho hra Anna v ringu byla přeložena do 55 světových jazyků. 

Malé nahlédnutí do děje hry ...    

Anna je hospodyně v pařížské domácnosti Bernarda a Jacqueline. Bernard je bohatý obchodník s mikroprocesory a Jacquelina vlastní obchod. Jednoho dne se panstvo rozhodne, že odjede na celý víkend pryč a Anna se těší, jak si to sama užije v přepychové domácnosti svých zaměstnavatelů. Avšak člověk míní, ………. znáte to! Jacqueline se nečekaně večer vrací domů s milencem a o něco později se objeví i Bernard se svou přítelkyní. Následuje komický zmatek, během nějž Anna zachraňuje vzniklou situaci svou nápaditostí a humorem jí vlastní.

Víc fotek najdete ve fotogalerii zde .


https://www.ajetodivadlo.webnode.cz/