Činohra v našem divadle

             
   
Rozmarný duch
   

 

Činohra je divadelní hra

 

Činohra je literární dílo patřící do literárně-dramatického žánru. Obvykle se jedná o klasickou divadelní hru, jež často zobrazuje společenské, ale i obecně lidské či mezilidské vztahy a problémy. Ty nemusí vždy končit tragicky, ale může se jednat o hry v žánru komedie. Činohra, je tedy zjednodušeně řečeno: divadelní hra o činech a skutcích lidí.

 
             
   

Provizorní prostředí sokolovny nás dovedlo i k žánru jako je činohra.

 

Náš divadelní spolek se do současné doby, tomuto žánru, poněkud vyhýbal. Ačkoli nás činohra lákala již několik let, stále jsme měli před sebou mnoho jiných, především hudebních (operety, muzikály) projektů. K urychlení našeho rozhodnutí, konečně si zahrát činohru, přispěly provizorní podmínky, za kterých jsme byli nuceni v době rekonstrukce kina, hrát. V tomto prostředí nebylo dost možné hrát naše dosud oblíbené hry s živou hudbou, a proto konečně došlo na dlouho odkládané komedie.

   
Světáci
 
             
   
Anna v ringu
   

 

Výsledkem bylo uvedení hned dvou premiérových her z tohoto žánru.

 

A jak už si diváci u našeho divadelního spolku zvykli, málokdy děláme věci jednoduché, vrhli jsme se rovnou, na dvě činohry najednou. Nebyla to vždy práce jednoduchá, u operet či muzikálů, se hodně schová za písničky a k úspěchu přispějí i muzikanti.

 
   

 

 

Činohry si získaly u diváků velkou oblibu

 

Na úplně jiný styl hry jsme si museli zvyknout. Naštěstí, soudě podle velikého úspěchu se vše podařilo zvládnout a komedie jsme si my i diváci doslova zamilovali a v budoucnu hodláme v tomto žánru pokračovat.
 

   
Benátky pod sněhem
 

 

 

 

 

 


https://www.ajetodivadlo.webnode.cz/