Již ve svém prvopočátku jsme měli jasno. Chceme hrát operety a jiné věci spojené s hudbou a živou kapelou. Ale jak se říká – „s jídlem roste chuť“, jsme se zaměřili i jiným směrem. K operetě se přidala i činohra.

Představení po derniéře

To všechno odnes čas

To všechno odnes čas

Brouk v hlavě

Brouk v hlavě

Sluha dvou pánů

Sluha dvou pánů

Světáci

O partě tří fasádníků od Velhartic zvelebující Prahu, která se pro ně stává městem plným lákadel, zábavy a bujarého nočního života

Mrazík

Příběh o krásné a pracovité Nastěnce, statečném, ale domýšlivém Ivanovi a jejich lásce, která...

Rozmarný duch

Divadelní hra Rozmarný duch je líbivá duchařská komedie, kterou napsal anglický dramatik Noel Coward. Komedie Rozmarný duch...

Anna v ringu

Francouzská komedie ze současnosti autora Marca Camolettiho...

Benátky pod sněhem

Úspěšná francouzská, konverzační komedie o dvou dějstvích odehrávající se během...

Srdce v rákosí

Opereta Srdce v rákosí je dějově zasazena Zde můžete psát...

1 | 2 >>

Repertoár v čase

Činnost našeho divadelní spolku AJeTo! Počátky sahá až do roku 2005. Začínali jsme jako soubor pod vedením KZM Počátky pod názvem Počátecký divadelní souborNaší prvotinou se stal koncert a posléze pohádka pro děti. V té době s Počáteckým divadelním souborem spolupracoval i divadelní orchestr.

 

2005 koncert Herkulovy lázně

2006 pohádka pro děti Veselá pohádka

 

Také jsme se chtěli více přiblížit mladším divákům. Proto jsme vyzkoušeli, pro nás nový žánr, muzikály. Tak vznikly hned dva muzikály.

 

2006 muzikál Noc na Karlštejně 

2007 muzikál Limonádový Joe

Protože na jaře bylo dost času na nastudování operety, neváhali jsme a sáhli jsme pro krásnou moravskou operetu v krojích.

2007 opereta U svatého Antoníčka

 

Ovšem stále jsme nebyli ještě úplně spokojeni se svým rozsahem činnosti. Proto jsme začali pořádat pravidelné taneční „Merendy v maskách“. Byly to zábavy ve stylu karnevalu na dané téma. Takže vznikly např. Merendy Divokého západu či podle Noci na Karlštejně. Tyto úspěšné merendy na žádost diváků byly posléze vystřídány již tradičnímVinobraním. Merendy i Vinobraní jsme pořádali vždy v podzimním období. Avšak naši věrní příznivci se s námi chtěli setkávat stále častěji, protože při našich akcích vždy převládá pohoda, dobrá nálada, velká legrace a hlavně sejde se vždy velká parta příjemných lidí, kteří se jinde nepotkají. Rozhodli jsme se, že našim věrným vyhovíme. Uspořádali jsme v roce 2008 první Divadelní ples. Vedle organizovaných plesů a zábav byla uvedena každý rok nová opereta.

 

2008 opereta Ostrov milování

2009 opereta Srdce v rákosí

V roce 2010 jsme svůj široký repertoár obohatili ještě o činoherní tvorbu. V tomto žánru vznikly hned dvě činohry po sobě.

2010 francouzská komedie Benátky pod sněhem (březen)

2010 francouzská komedie Anna v ringu (září)

 

Tento druh divadelní tvorby nás doslova chytil za srdce a určitě se k němu budeme zase po nějaké době vracet. Aby byl výčet naší tvorby úplný, musíme zmínit také naše již tradiční, každoroční účinkování v kostele Sv.Jana Křtitele v Počátkách při Vánočních půlnočních bohoslužbách. S Vánocemi je spjat také náš projekt, na kterém se podílely i naše děti a to hrané Živé betlémy. Poprvé se na jeho tvorbě podíleli dospělí i děti v roce 2006, ale podruhé (2007) jej celý ztvárnily pouze naše děti samy. Doprovodily se na hudební nástroje a zazpívaly k tomu krásné koledy. V současné době máme na našem repertoáru představení, která si ponecháváme s možností hostování i třeba dva roky.

 

2011 česká komedie Světáci

2012 anglická komedie Rozmarný duch

2012 pohádkový muzikál Mrazík

2013 italská komedie dell´arte     Sluha dvou pánů

2014 komedie Brouk v hlavě

2015 slavnostní představení při 10.narozeninách našeho divadelního spolku AJeTo

2016 komedie Poslední árie

 

Věřte, že stále intenzivně přemýšlíme, čím zajímavým a pro nás atraktivním můžeme naši tvorbu ještě obohatit. Věřte však, nový projekt na sebe určitě nenechá dlouho čekat.


https://www.ajetodivadlo.webnode.cz/